Bio ogień – co to takiego?

Dla osób, które nie słyszały zbyt wiele o koncepcji bio etanolowych kominków, posiadanie takiego urządzenia w domu może wydawać się dość nietypowym pomysłem. Jednak dla osób, które już używają tych kominków jest to często jedna z najlepszych koncepcji w domu.

Współcześnie możliwe jest posiadanie w domu ognia w kominku bez komina, ciesząc się przy tym prawdziwie migoczącym płomieniem. Co więcej, często można je zainstalować szybko oraz łatwo. Warto również zauważyć, że bio kominki są niesamowicie stylowe. Paliwo bioetanolu to rodzaj specjalnie wyprodukowanego alkoholu z toksynami, które stają się nieodpowiednie do spożycia. W ten sposób zmieniając się w paliwo do bio kominków. Jest to paliwo całkowicie odnawialne oraz ekologiczne.

To właśnie bioetanol emituje bardzo ciekawy produkt na rynku – bio kominki. Sposób, w jaki ogrzewamy nasze domy zmienił się. Często nie polegamy na kominkach, aby zapewnić w domu niezbędne ciepło. Oczekujemy coraz częściej po prostu miejsca centralnego, atmosfery, przytulności czy też tańczącego ognia na oczach domowników. Bio ogień może zapewnić to praktycznie w każdym przeciętnym czy też większym pomieszczeniu. Co więcej, rozwiązanie to jest bardzo proste i szybkie.

Kominki, które zasilane są bioetanolem muszą być regularnie uzupełniane, aby uzyskać płomień. To rozwiązanie ma swoje wady, jak i zalety. Główną korzyścią jest z pewnością to, że kupujemy tylko bioetanol w takich ilościach jakie potrzebujemy i nie trzeba płacić żadnych opłat na przykład za gaz. Z drugiej jednak strony, jeśli zamierzasz korzystać z kominka regularnie to będziesz musiał przejść przez proces napełniania i uzupełniania poziomu paliwa w palniku kominkowym za każdym razem, gdy będziesz go używał. Mimo to wielu właścicieli jest skłonna pogodzić się z tą wadą, w zamian uzyskując piękny płomień w domu. Odbywa się to bez większych kosztów oraz konserwacji, które niezbędne są w przypadku tradycyjnego kominka, opalanego drewnem.

Istnieje wiele różnych bio kominków dostępnych na rynku. Kominki bio są z pewnością dla osób, które nie chcą opalać prawdziwym drewnem kominka, ale jednocześnie chcą prawdziwego ognia. Zasada działania bio kominków jest bardzo prosta. Należy zawiesić kominek na odpowiedniej ścianie lub umieścić urządzenie wolno stojące w wybranym miejscu. Następnie należy umieścić bioetanol do odpowiedniego pojemnika do poziomu wskazanego w instrukcji lub też na pojemniku. Następnie należy rozpalić ogień za pomocą długiej zapalniczki lub też innego urządzenia. Przez pierwsze pięć do dziesięciu minut może pojawić się typowo niebieski kolor, który stopniowo będzie zmieniał się na piękny żółtoczerwony odcień. Płomień ten można porównać do ognia, które otrzymywane jest podczas palenia drewna. Kominek można ugasić w dowolnym momencie, używając narzędzia gaśniczego.

Reasumując, bio kominki spalają ekologiczne bioetanolowe paliwo, które pochodzi z roślin. Dzięki czemu daje naturalnie płonący ogień. Niektóre z tych kominków mają nawet moc do 7 kW, co oznacza, że łatwo byłoby ogrzać większość pomieszczeń. Wszystko to brzmi bardzo prosto, warto jednak pamiętać o tym, aby używać paliwa bioetanolowego zgodnie z instrukcją oraz ze zdrowym rozsądkiem.

Kominki z płaszczem wodnym, piece, meble warsztatowe i wiele innych znajdziesz w asortymencie sklepu https://www.szalonymax.pl/ – dowiedz się więcej.

About

No Comments

Leave a Comment