Jakie meble do sypialni wybrać?

Sypialnia to nasz własny azyl. Miejsce, w jakim nie tylko śpimy, lecz także regenerujemy się oraz ładujemy akumulatory na kolejny dzień. Każdy chyba zgodzi się, iż jest to jedno z najistotniejszych miejsc w domu.

To, jaki będzie w sypialni panował nastrój, czy będzie służył odprężeniu się lub wręcz odwrotnie, nie zależy wyłącznie od odcienia ścian, akcesoriów i oświetlenia, lecz również od mebli, które wybierzemy. Ich liczbę i gabaryty powinny niewątpliwie zależeć od wielkości pomieszczenia.

Komfortowe łoże

Zwykły człowiek przesypia blisko ⅓ swojego życia. Nie należy chyba zatem nikogo przekonywać, iż łóżko kupione do sypialni winno być przede wszystkim funkcjonalne. Dobry oraz komfortowy odpoczynek zapewni nam właściwie dopasowany materac. Lecz to nie wszystko. Jednakowo istotna jest jakość wykonania stelaża i ramy. Ważne są również jego rozmiary. Przyjmuje się, iż wygodne łóżko pojedyncze winno mieć przynajmniej 90 cm szerokości. Łoże przeznaczone dla dwójki osób musi mieć co najmniej 160 cm. Musimy ustalić także, z jakiego materiału kupimy łóżko. Doskonałym planem jest zakup mebla zrobionego z drzewa, najlepiej dębowego, sosnowego albo bukowego. Na rynku dostępne są także tańsze łóżka wykonane z dobrych gatunkowo płyt HDF lub MDF. Niezwykle powszechne, zwłaszcza w ostatnim czasie, stały się łóżka tapicerowane, pokryte skórą naturalną lub sztuczną lub dzianiną.

Praktyczna szafka nocna

Szafki oraz stoliki nocne to małe, wielokrotnie niedoceniane meble. Do dwuosobowego łóżka najlepiej dobrać dwie szafki nocne, położone po dwóch jego stronach. Pamiętajmy, iż najwygodniej będzie nam z nich korzystać, gdy będą one trochę większe od poziomu materaca. Dzięki temu łatwo będzie nam sięgać po leżącą na szafce książkę lub szklankę z wodą. Z innej strony – nie będzie zagrożenia, iż strącimy coś z jej blatu dłonią albo kołdrą podczas snu. Nasz dobór winien zależeć od tego, do czego będzie nam szafka potrzebna. Jeśli chcemy mieć tylko miejsce do umieszczenia lampy nocnej, szklanki z wodą oraz położenia telefonu oraz okularów, starczy nam zwykły stolik nocny, jaki nie posiada półek ani szuflad.

Przydatna komoda

W sypialni wielokrotnie trzymamy bieliznę, pościel, i czasem biżuterię oraz pozostałe małe rzeczy. Doskonałym meblem będzie w niej komoda. W innych szufladach będziemy trzymać np. podkoszulki, skarpetki, bieliznę lub pościel. Komoda może pomieścić także takie przedmioty jak książki, czasopisma lub rzeczy osobiste. Odpowiedniej klasy komody zrobione są z rozmaitych typów drewna, wielokrotnie bukowego, dębowego albo sosnowego. Te ostatnie zwłaszcza zalecane są dla alergików, mają bowiem właściwości antystatyczne, dzięki czemu prawie nigdy nie osiada na nich kurz.

Duża szafa

Gdy nie mamy specjalnego miejsca wyodrębnionego na odzież, w naszej sypialni będzie musiała stanąć także szafa. W małym pomieszczeniu sprawdzi się mebel z drzwiami rozsuwanymi. Niezależnie od tego, jaka odległość dzieli szafę od pozostałych sprzętów, będziemy mogli wygodnie z niej korzystać. Można także zdecydować się na zabudowę aż do sufitu.

Zobacz ofertę sklepu Radius Centrum – sprawdź meble w Warszawie do różnych pomieszczeń – jadalni, sypialni, salonu.

About

No Comments

Leave a Comment