Jak to jest z tym męsko-damskim światem?

Istnieją przyjaźnie damsko-męskie, w których żadna ze stron nie jest zaangażowana uczuciowo. Faktycznie, jest to dość rzadko spotykane zjawisko, ale taka przyjaźń jest możliwa. Kiedy można ją budować? Przede wszystkim wtedy, kiedy jesteśmy szczerzy sami ze sobą i uczciwie możemy określić, czy ten ktoś naprawdę jest dla nas tylko przyjacielem. Jeśli mamy chociaż cień nadziei na coś więcej, budowanie przyjaźni będzie utrudnione. Po pierwsze będziemy zazdrośni o inne znajomości z płcią przeciwną, a po drugie we wszystkich sygnałach przyjacielskiej troski, będziemy się doszukiwać czegoś więcej. Bo przecież to, że tym razem przytuliliście się na pożegnanie o trzy sekundy dłużej niż zazwyczaj, coś znaczy, prawda? Jeśli jednak masz pewność, że oboje macie czyste intencje, inwestuj w tę znajomość! Dzięki temu lepiej poznasz świat płci przeciwnej i będziesz mieć kogoś, komu zawsze będziesz w stanie się wygadać.

On i ona, dwa światy

Należy pamiętać, że kobiety i mężczyźni nieco inaczej postrzegają rzeczywistość. Jest to związane z inaczej zbudowaną psychiką i różnymi ilościami poszczególnych hormonów, które znajdują się w naszych organizmach. Dlatego tak często słyszy się „ale on/ona mnie nie rozumie!” Nie rozumie, bo być może nie dajesz drugiej stronie szansy, na zrozumienie swoich odczuć i emocji. To, że dla ciebie coś jest oczywiste, niekoniecznie musi być takie dla partnera lub partnerki. Czujesz się zraniona? Wydaje ci się, że ona dramatyzuje? Rada stara jak świat – porozmawiajcie. Być może chowasz swoją krzywdę, więc on nawet nie ma szansy cię przeprosić. A ona może się martwić, że przestałeś się odzywać zmęczony jej zachowaniem. Tylko, czy dałeś jej możliwość zmienienia go? Budując jakiekolwiek relacje (ale te damsko-męskie w szczególności), należy stawiać na dobrą komunikację. W przeciwnym wypadku nie ma mowy, o zbudowaniu satysfakcjonującej, trwałej relacji.

Poznaj sztukę uwodzenia – dowiedz się, w jaki sposób podrywać kobiety

http://www.uwodzenie.org/

A kiedy zaczyna iskrzyć…

Nie ma sensu mówić o moralności, ponieważ dla jednych seks na drugiej randce jest standardem, a inni nie wyobrażają go sobie zanim nie będą pewni uczuć swoich i partnera. Kiedy spotykasz kogoś, kto cię fascynuje i zastanawiasz się, jakby to było, gdyby powstało między wami coś więcej, postaraj się nie popełniać kilku podstawowych błędów, które pokonają nawet najlepiej rokujące relacje. Nie narzucaj się drugiej stronie. Opieraj budowanie więzi na wzajemności. Proponujcie spotkania z podobną częstotliwością, dzwonicie i piszcie. Oboje, nie zostawiajcie inicjatywy tylko partnerowi lub partnerce. Chociaż wiadomo, że panowie lubią czuć się zdobywcami, to on z pewnością ucieszy się, kiedy zadzwonisz z pytaniem jak się czuje.

 

Ponadto, niczego nie przyśpieszaj, ani nie opóźniaj. Jeśli czujesz, że to odpowiedni moment na pierwszy pocałunek, czułe słowa lub przytulenie, to po prostu to zrób. Żyj dalej swoim życiem, stopniowo splatając je z życiem drugiej osoby. Pamiętaj, że zanim ten ktoś pojawił się w twoim życiu, lubiłeś określone czynności i miałeś znajomych i przyjaciół. Nie zapomnij o tym tylko dlatego, że na horyzoncie pojawił się ktoś interesujący.

About

No Comments

Leave a Comment